شکستن قوانین زندگی

در ذهن ما اسم نافرمان ها بد در رفته است.شاید نافرمانی, برعکس آن چیزی که ما درباره آن فکر میکنیم, خودش یک استعداد باشد که انسانها  میتوانند با این استعداد به پیشبرد جامعه کمک کنند, زیرا پرسشگرانه و کنجکاوانه است.
نافرمانها,گاهی کسانی هستندکه با نگرش غیر متعارفشان,دنیا را به جای بهتری تبدیل میکنند.آنها استاد نوآوری و بازآفرینی اند و چیزهای زیادی برای آموختن دارند.
همه ی ما, نافرمانی را به عنوان مسبب هرج و مرج میشناسیم اما واقعیت این است که نافرمانها افرادی هستند که تصمیم گرفتند از حاشیه امن خود بیرون بیایند و سنتها را کناربزنند.
ما به سنت ها و روش های قدیمی یا به بخشی از آنها چسبیده ایم و فکر میکنیم باید دلیل خوبی برایشان وجود داشته باشد,اما شاید این واقعیت نباشد! به اعتقاد “جینو” آینده از آنِ نا فرمان هاست.

همه چیز درباره ی قانون جذب - تازه های روز

 

یک گروه از محققان دانشگاه ییل, دریافتند که بچه ها آنقدر صادقانه بزرگسالان را سرمشق خود قرار میدهند که حتی  از اشتباهاتشان هم الگوبرداری میکنند , به عبارت دیگر تماشای بزرگسالی  که کاری را اشتباه انجام میدهند, مانع درست انجام شدن آن بوسیله بچه ها میشود.
 رسوم و آیین هایی که در جامعه با آنها سروکار داریم ,بطور معمول ماندنی نیستند, مگر اینکه تفکری منطقی  پشت آنها باشد که روانشناسان این پدیده را سوگیری وضع موجود نامیدند.

برگرفته از کتاب استعداد نافرمانی و شکستن قوانین کار و زندگی نوشته فرانسسکا جینو

گردآورنده :لیدا کاظمی

مرکز خدمات مشاوره و کلینیک روانشناسی آبان 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست